27/07/2024
Euroleague Top ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΕΣ

Μακάμπι Τελ Αβίβ – Αρμάνι Μιλάνο 92-86: Νίκησε την Αρμάνι και περιμένει αντίπαλο η Μακάμπι

Η Μακάμπι νίκησε και την Αρμάνι με 92-86 και έφτασε τις 20 νίκες στην φετινή Ευρωλίγκα. Η ομάδα του Όντεντ Κάτας θα περιμένει να δει τον νικητή στο Βίρτους – Μπασκόνια, με τον οποίο και θα παίξει στην φάση των play-in της διοργάνωσης.

Το παιχνίδι ήταν ισορροπημένο και αμφίρροπο στην μεγαλύτερη διάρκειά του. Παρότι η Μακάμπι μπήκε δυνατά στο ματς, αφού προηγήθηκε με 10 πόντους, 24-14, η Αρμάνι είχε τις απαντήσεις και επέστρεψε (52-52 στο ημίχρονο).

Στο ίδιο μήκος κύματος κινήθηκε και το τρίτο δεκάλεπτο, με την διαφορά να γίνεται στην τελευταία περίοδο, όταν οι Μπλατ, Σόρκιν και Μπράουν βγήκαν μπροστά για την ισραηλινή ομάδα και της έδωσαν επί της ουσίας τη νίκη με 92-86.

Για την ομάδα του λαού, ξεχώρισαν οι Μπόλντουιν με 18, Νίμπο με 14 και Σόρκιν με 13 πόντους. Από την άλλη, 13 πόντους σκόραρε για την Αρμάνι ο Λο.

Τα δεκάλεπτα: 27-23, 52-52, 77-70, 92-86

ΔΙΑΒΑΣΕ ΤΟ  Ολυμπιακός: Ξεκινά η διάθεση των καρτών διαρκείας