27/07/2024
Euroleague ΔΙΑΣΥΛΛΟΓΙΚΕΣ

Μονακό – Μπάγερν 89-85: Τα… χρειάστηκε, αλλά νίκησε η τρίτη Μονακό

Η Μονακό δυσκολεύτηκε κόντρα στην Μπάγερν. Παρόλο που η ομάδα του Σάσα Ομπράντοβιτς προηγήθηκε ακόμα και με 24 πόντους (54-30, 63-39 και 66-42) στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου, είδε την Μπάγερν να βγάζει σπουδαίο μέταλλο και να μειώνει σε απόσταση καλαθιού (81-79 και 84-82) στο τέταρτο δεκάλεπτο.

Όμως, οι Ντιαλό και Τζέιμς είχαν τον τελευταίο λόγο και με δύο και και τρεις πόντους αντίστοιχα στο τελευταίο λεπτό – από το 84-82 και έπειτα – έδωσαν τη νίκη στην ομάδα του Πριγκιπάτου με 89-85.

Πολυτιμότερος παίκτης του ματς ήταν ο Τζέιμς με 17 πόντους και 12 ασίστ. Στους 20 πόντους σταμάτησε ο Ντιαλό, ενώ 14 πρόσθεσε ο Οκόμπο. Για τους Βαυαρούς, 26 πόντους σκόραρε ο Έντουαρντς.

Τα δεκάλεπτα: 29-14, 52-30, 72-60, 89-85

ΔΙΑΒΑΣΕ ΤΟ  «Το ρόστερ έχει κλείσει» - Ο Παναγιώτης Αγγελόπουλος ξεκαθάρισε τα μεταγραφικά του Ολυμπιακού