Η ομάδα του Πάμπλο Λάσο πήρε τη νίκη με μυθικό Έντουαρντς στην παράταση κόντρα στην Αρμάνι, που δεν είχε στη διάθεσή της τον Μίροτιτς, και έκανε το 6-6. Στο 4-8 έπεσε η Αρμάνι.
Ο αγώνας ήταν πολύ αμφίρροπος. Παρόλο που η Αρμάνι έλεγχε το πρώτο ημίχρονο στη μεγαλύτερη διάρκειά του, καθώς πήρε προβάδισμα ακόμα και οκτώ πόντων (29-37), η Μπάγερν έκανε ένα επιμέρους σκορ 15-2 και πήγε προηγούμενη στα αποδυτήρια με 44-39.
Στο ξεκίνημα της επανάληψης, οι γηπεδούχοι κρατούσαν το προβάδισμά τους. Όμως, στο τελευταίο δεκάλεπτο η ομάδα του Έτορε Μεσίνα γύρισε την κατάσταση και προηγήθηκε με 70-76, 59″ πριν το τέλος. Η Μπάγερν δε το έβαλε κάτω, μείωσε αρχικά με τρίποντο του Έντουαρντς, με τον Ιμπάκα στη συνέχεια να βάζει buzzer beater τρίποντο και να στέλνει το ματς στην παράταση.
Εκεί, ο Έντουαρντς σεληνιάστηκε και έβαλε τους 11 από τους 15 της ομάδας του και επί της ουσίας καθάρισε την αναμέτρηση, δίνοντας τη νίκη στη Μπάγερν με 91-84.
MVP του αγώνα ο Έντουαρντς με 32 πόντους. Στους 20 σταμάτησε ο Ιμπάκα, που μάζεψε και 12 ριμπάουντ. Για την Αρμάνι 26 πόντους σκόραρε ο Σιλντς.
Τα δεκάλεπτα: 22-25, 44-39, 55-52, 76-76, 91-84(παρ.)