Μετά το τέλος της συνεργασίας τους με τον Γιάννη Χριστόπουλο στον Προμηθέα Πάτρας τρία ήταν τα ονόματα των υποψήφιων αντικαταστατών του. Αυτά των Ηλία Παπαθεοδώρου, Γιάννη Καστρίτη και Δημήτρη Πρίφτη.
Την τελευταία εβδομάδα όμως προβάδισμα πήρε ο μέχρι πρότινος προπονητής του Κολοσσού Ρόδου, Ηλίας Παπαθεοδώρου και σύμφωνα με πληροφορίες του Totalbasket.gr οι δύο πλευρές φαίνεται πως έχουν δώσει ήδη τα χέρια.
Βέβαια και ο Γιάννης Καστρίτης έπεσε αρκετά στο τραπέζι χωρίς ωστόσο να καταφέρει να “πείσει” όσο ήθελαν οι άνθρωποι των Πατρινών.