Ο πρώην σέντερ του Παναθηναϊκού, Γιώργος Παπαγιάννης, σε δηλώσεις του στην κάμερα της NOVA, τόνισε πως το αυριανό παιχνίδι με αντίπαλο τον Παναθηναϊκό θα κριθεί στο πάθος και την ενέργεια, ενώ σχολίασε και το γεγονός ότι θα παίξει αντιμέτωπος με την πρώην ομάδα του.
Ειδικότερα:
“Είμαστε πολύ χαρούμενοι που βρισκόμαστε εδώ. Το γεγονός πως είμαι στο πρώτο μου Final Four και αυτό θα είναι εναντίον του Παναθηναϊκού, ίσως είναι και η μοίρα. Το παιχνίδι θα κριθεί στις λεπτομέρειες, στο πάθος και στην ενέργεια».
Κάθε ομάδα έχει πίεση. Έχουμε έμπειρους παίκτες και κόουτς. Είμαστε καλά προετοιμασμένοι, τα πλάνα μας σίγουρα δεν μπορούμε να τα αποκαλύψουμε”.