Η σεζόν καλά καλά δεν έχει τελειώσει, αντιθέτως βρίσκεται στο πιο κρίσιμο σημείο της αφού έχουμε μπει σε ρυθμούς πλέι οφ στην Ευρωλίγκα για τα δημοσιεύματα για επερχόμενες συμφωνίες ανάμεσα σε ομάδες και παίχτες έχουν πάρει φωτιά.
Αυτή τη φορά ήρθε ο Ιταλός, Alessandro Maggi για να αναφέρει πως ο Ολυμπιακός περιμένει το…πράσινο φως για να έρθει σε συμφωνία με τον Τάιλερ Ντόρσεϊ. Ο παίχτης έχει πρόταση στα χέρια του για παραμονή και από την Φενέρμπαχτσε ωστόσο δεν υπάρχουν πιθανότητες παραμονής του εκεί αυτή τη στιγμή.
Την ίδια ώρα το δημοσίευμα κάνει λόγο για deal του Ολυμπιακού με τον Κίναν Έβανς της Ζαλγκίρις Κάουνας για τα επόμενα δύο χρόνια.