Έχοντας το προβάδισμα σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης, η Ζάλγκιρις Καουνας νίκησε 99-82 στη Βιτόρια την Μπασκόνια για την τέταρτη αγωνιστική της Ευρωλίγκας κι έφτασε στο 3-1 το ρεκόρ της, αφήνοντας στο 1-3 τους Βάσκους και χαμηλά στη βαθμολογία.
Οι παίκτες του Κάζις Μακσβίτις έφτασαν στο +15 στο δεύτερο ημίχρονο, έχοντας σταθερά από την έναρξη της αναμέτρησης κι έφτασε στην τελική επικράτηση με 14/21 τρίποντα και 21/23 βολές.
Κορυφαίοι των πρωταθλητών Λιθουανίας ήταν οι Σμιτς, Μάνεκ με 17, Εβανς με 14 και Γκιεντράιτις, Ντίμα με 13 πόντους. Για τους Βάσκους, έκαναν ότι μπορούσαν ο Μονέκε με 32 και Χάουαρντ με 26 πόντους.