Ο Παναθηναϊκός AKTOR δεν εκμεταλλεύτηκε τις πολλές απουσίες της Εφές, πληγώθηκε από τα χαμένα ριμπάουντ και τα πολλά λάθη, και τελικά ηττήθηκε 71-68, με τον Μήτογλου να αστοχεί σε σουτ ισοφάρισης!
Μετά την αναμέτρηση, ο Δημήτρης Γιαννακόπουλος επέκρινε γι’ ακόμη μία φορά τη διαιτησία της Euroleague. Ο ισχυρός άνδρας των «πρασίνων» αναφέρθηκε συγκεκριμένα στις τρεις βολές που κέρδισε ο Σέιν Λάρκιν από φάουλ του Τζέριαν Γκραντ, οι οποίες διαμόρφωσαν το 70-68 και έκριναν σε μεγάλο βαθμό το παιχνίδι.
Παράλληλα, ο Γιαννακόπουλος μίλησε προσωπικά για τον διαιτητή Σρέτεν Ράντοβιτς, τονίζοντας: «Στα 17 τελευταία εκτός έδρας παιχνίδια του Παναθηναϊκού AKTOR με διαιτητή τον Ράντοβιτς, η ομάδα έχει 16 ήττες».
Δείτε τα ποσταρίσματα του Γιαννακόπουλου:
![](https://totalbasket.gr/wp-content/uploads/2023/12/406027469_1053401905958970_228_224126.jpg)
![](https://totalbasket.gr/wp-content/uploads/2023/12/403411274_888521409450236_5088_224126.jpg)