Δυο μέρες και κάτι έχουν περάσει από τον 2ο τελικό και η αξιολόγηση των διαιτητών για τον αγώνα στο ΣΕΦ είναι άφαντη καθώς οι ομάδες δεν έχουν λάβει την έκθεση.
Σκηνές από βαθιές ποδοσφαιρικές καταστάσεις που βίωσε η χώρα τις προηγούμενες δεκαετίες βιώνει το ελληνικό μπάσκετ καθώς μετά τα όσα συνέβησαν στο ΣΕΦ κι έκαναν το γύρο της Ελλάδας, ο αρμόδιος παρατηρητής της ΚΕΔ, έχει… ξεχάσει όπως φαίνεται να στείλει την έκθεσή του στους δύο φιναλίστ!
Μετά τον πρώτο τελικό και παρά τα παράπονα που υπήρξαν, ο παρατηρητής φρόντισε να δώσει άμεσα την έκθεση του αν και μεσολαβούσαν μόλις 48 ώρες ανάμεσα στους δυο αγώνες.
Ανάμεσα στον δεύτερο και τρίτο αγώνα μεσολαβούν 72 ώρες αλλά η έκθεση αγνοείται κάτι που φαντάζει παράξενο και περίεργο σε μια περίοδο που οι φωνές περί μη ισονομίας στα κέντρα αποφάσεων είναι πολλές!